FCI WORLD CHAMPION
THAILAND 2011
Finalen
Khon Khen 400 km
Sände 10 ungar till Thailand i början på maj 2011, av dessa 10 nådde 8 stycken finalen från Khon Khen 400 km. 
På finaldagen stämplades 6 av dessa med följande placering:
80 11 0057 "Eric"  
M & G Casaert via Lars Åke Nilsson
3:e nat +  74:e int
Far: 00 08 630 "Hampus" orig Lars Åke Nilsson
Farfar:  9023135 07 "James Junior" son "James" (bror "Nasdaq")
orig M & G  Casaert
Farmor: 9050748 03 "Paola" syster "Daisy" (mor "Dow Jones")
orig M & G Casaert

Mor: 00 08 531 "Miss Julien" orig Lars Åke Nilsson
Morfar: 9123299 06 "King Casaert" son "Ultra"
orig M & G Casaert
Mormor: 9134286 04 "Julien" barnbarn "Limoges King (far "Nasdaq") orig M & G Casaert

Övriga placeringar:
80 11 0068 "Engla" Emiel Denys via Lasse Löfgren
6:e nat +  91:a int
80 11 0063 " Elias" Lasse Löfgren
9:e nat + 131 int
80 11 0049 "Evelina" A. Vermote via Lasse Löfgren
11:e nat + 167:e int
80 11 0061 " Eskil" A. Vermote via Lasse Löfgren
15:e nat + 202:a int
80 11 0071 "Engelbrekt" A Vermote via Lasse Löfgren
23:e nat + 360:e int

Hade dessutom följande priser:
  1:a national         2 första duvor 
13:e europa          2 första duvor
16:e international 2 första duvor



FCI WORLD CHAMPION
THAILAND 2011
De första 100 odlarna på finaltävlingen FCI Khon Khen 400 km kommer att premieras på den internationella mässan i Fugare 18 februari, följande odlare kommer att kallas upp på podiet. 

1.DE Rijck WALTER WANGSHU = QUEEN'S CUP 
2.LEFEBRE-Dhaenens 
4.DENDUYVER Ferdinand och Charles 
5.BDS-TEAM 
7. SCHREEL Dirk 
8.DESCHACHT Denduyver-FAIM BYTE MARC 
10.HOFLAND, Hans Dieter, Tyskland 
13.DENDUYVER Ferdinand och Charles 
14.VRANCKEN och Sandra 
22.MIHAJLOVIC Sava, Sverige 
23.TEAM SYLT 2000 Rolff, Tyskland 
27.MARC  POLLIN 
28.VRANCKEN och Sandra-Yang CHUANDAO 
34.TEAM WERNER-Sylt, Tyskland 
36.MALFAIT AMBER 
37.LINDA Dezutter 
38.HOK M. Reijnen, Nederländerna 
40.FREDERIK Bräcke 
45.LENNART Sörensson, SVERIGE 
49.PIET Manders, Nederländerna 
51.TEAM SYLT 2000 Werner, Tyskland 
52.TEAM SYLT 2000 Rolff, Tyskland 
53.RAF LUYCKX 
54.GYSELBRECHT-Madeira-BROUWER 
56.DAUM Thorsten FINN-LEON  WALTER 
57.DE Rijck WANGSHU 
58.JOEL KOSTNADER 
59.BDS-TEAM 
61.EMIEL Denys 
66.ERIK Denys 
69.ANDRE Lietaer 
71.DESCHACHT-Denduyver 
74.LASSE Löfgren, Sverige 
76.DALLONGEVILLE JACKY, FRANKRIKE 
79.ANDRE VERHAEGHE 
81.GYSELBRECHT-Madeira-BROUWER 
83.LASTIQUE Michel, Frankrike 
84.PETER CASTELEYN 
85.PETER Numan, SVERIGE 
87. Geert och Clara PHILIPS 
89.LARS Nilsson, Sverige 
90.CHRIS LEFEVRE 
91.LASSE Löfgren, SVERIGE 
92.TEAM HENRY, FRANKRIKE